Licówki Katowice

Zęby są naszą najlepszą wizytówką. Zdrowe i piękne zęby to poprawa estetyki uśmiechu i estetyki zębów. Białe i równe zęby zwracają uwagę na zdrowie, sukces i naturalne piękno człowieka.

Zmiana kształtu zębów

Leczenie protetyczne zębów może korygować kształt zębów na docelowo idealny. Zabieg ten poprawia estetykę i formuje pożądany kształt zęba (zęby z czasem ulegają starzeniu przez wzajemne ścieranie).

Licówki bez szlifowania?

W gabinecie Dominodent staramy się minimalnie-koniecznie matowić szkliwo zęba przed założeniem licówki. Dzięki temu nie osłabiamy zęba, nie powodujemy jego nadwrażliwości i przywracamy pierwotną wysokość zgryzu. Pracujemy w zgodzie z filozofią anti-aging i zapobiegania starzeniu się zębów.

Zęby białe na zawsze

Przy odpowiedniej higienie, po wykonaniu licówek, efekt białych zębów może utrzymać się znacznie dłużej niż 10 lat. Ponadto, zęby pod licówką są idealnie chronione przed próchnicą i innymi czynnikami zewnętrznymi, dzięki czemu są mniej narażone na ubytki.

Proste zęby bez aparatu ortodontycznego

Możliwość wyprostowania wady zgryzu lub krzywych zębów poprzez prace protetyczne jest możliwa w niektórych przypadkach. W Dominodent informujemy pacjenta o dostępnych możliwościach leczenia. Jeżeli jednak zgryz pacjenta początkowo nie będzie nadawał się do korekty protetycznej, nasz gabinet oferuje pełen zakres usług ortodontycznych, czyli tak zwane ortodontyczne leczenie przedprotetyczne.

Porcelana czy kompozyt

Licówki można wykonać z porcelany lub kompozytu. Porcelana jest trwalsza, nie ulega przebarwieniom i daje efekt znacznie bielszych zębów. Kompozyt lepiej pokrywa nierówności brzegów szkliwnych i może całkowicie zmienić kształt zęba. Ograniczony jest odcieniem zęba, to znaczy, że nie zawsze będzie możliwe uzyskać żądanego wybielenia zęba.

Korekta uśmiechu dziąsłowego

U pacjentów z uśmiechem dziąsłowym, istnieje możliwość chirurgicznego wycięcia nadmiaru dziąsła i odsłonięcia naturalnego zęba.

Licówki na raty?

W zależności od potrzeb pacjenta, wykonujemy licówki na pojedynczego zęba, na kilka zębów lub na wszystkie zęby. Jednak, kiedy zachodzi potrzeba wykonania większej pracy, zawsze lepiej jest ją zrobić podczas jednego zabiegu. Dla pacjentów przygotowane zostały również dogodne raty, o szczegóły proszę pytać lekarza prowadzącego.