Ortodonta Katowice

W Dominodent rozumiemy, że dobre leczenie ortodontyczne to piękny uśmiech, zdrowy zgryz i proste zęby. Łączenie tych trzech elementów nie jest rzemiosłem – jest sztuką.

Leczenie ortodontyczne a piękny uśmiech

Piękny uśmiech to piękne i proste zęby. Estetyka jest najczęstszym argumentem przemawiającym za leczeniem ortodontycznym, ale w Dominodent stawiamy równie duży nacisk na zdrowy zgryz i proste zęby. To właśnie umiejętność łączenia zdrowia i estetyki jest sztuką ortodoncji, w której specjalizuje się gabinet Dominodent.

Jaki aparat?

Nakładkowe czy stałe? Wybór aparatu zależy od wielu czynników, takich jak, rodzaj wady zgryzu, upodobania pacjenta, charakter wykonywanej pracy, możliwości finansowe i inne. Wybór aparatu nie jest sprawą oczywistą, dlatego każdy pacjent musi rozważyć wszystkie argumenty przed podjęciem decyzji. Aparaty nakładkowe są mniej widoczne i działają szybciej. Aparaty stałe zaś dzielą się na aparaty metalowe i aparaty ceramiczne. Obie grupy aparatów stałych mogą być samoligaturujące się lub z ligaturami (czyli kolorowymi gumkami). Ponadto, do różnych wad zgryzu stosuje się różne aparaty, dlatego wybór aparatu nie jest jedynie wyborem ekonomiczno-estetycznym, ale również jakościowym.

Leczenie ortodontyczne a ból

Leczenie ortodontyczne może być bolesne. Odczuwanie bólu jest zróżnicowana w zależności od wybranej metody leczenia oraz od wrażliwości pacjenta. Bywają przypadki, że pacjenci w ogóle nie odczuwają bólu, inni zaś zgłaszają lekki dyskomfort. Ból, jeżeli odczuwalny, jest zawsze do zniesienia. W Dominodent staramy się dobrać najlepszą metodę leczenia do każdego pacjenta.

Konsultacja ortodontyczna

Podczas konsultacji ortodontycznej dowiesz się, jaka metoda leczenia będzie dla Ciebie najlepsza, a lekarz oszacuje ile potrwa całe leczenie. Dowiesz się ile będzie kosztowało leczenie (w zależności od wybranej metody leczenia) oraz jak często będą odbywały się wizyty. Ponadto dowiesz się które zęby (ewentualnie) nadają się do leczenia lub usunięcia.


Umów się na konsultację

+48 794 40 40 40


Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?

Długość leczenia ortodontycznego zależy przede wszystkim od wady zgryzu. Większe wady leczy się dłużej, niezależnie od wybranej metody leczenia. Aparaty nakładkowe, na przykład Invisilign lub Clear Aligner, dają zwykle szybsze rezultaty.

Leczenie ortodontyczne a leczenie ubytków próchnicowych

Najlepiej jest, przed leczeniem ortodontycznym, mieć wyleczone wszystkie zęby, ale leczenie ortodontyczne nie wyklucza leczenia zachowawczego. To znaczy, że jeżeli zajdzie potrzeba leczenia ubytków próchnicowych podczas noszenia aparatu, to będzie istniała taka możliwość.

Leczenie ortodontyczne u dzieci

Leczenie można rozpocząć przed wyrośnięciem zębów stałych (jak dziecko ma jeszcze zęby mleczne). Czasami jest to konieczne, żeby zrobić miejsce zębom stałym.

Leczenie ortodontyczne a wybielanie zębów

Wybielanie zębów najlepiej jest wykonać po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

Jak zakłada się aparat ortodontyczny?

Aparat stały zakłada się poprzez naklejanie (specjalnym klejem ortodontycznym) zamków na zęby. Czasami, do aparatów nakładkowych stosuje się specjalne zaczepy (które nakleja się na zęby), aby wspomóc trudniejsze ruchy ortodontyczne.

Jak dbać o aparat ortodontyczny

W gabinecie Dominodent, każdy pacjent dostaje szczegółowe instrukcje oraz produkty do czyszczenia aparatów ortodontycznych, niezależnie od tego, jaki aparat wybierze pacjent.

Leczenie na raty

Niezależnie od wyboru metody leczenia istnieje możliwość rozłożenia należności na dogodne dla pacjenta raty. O szczegóły proszę zapytać lekarza prowadzącego.

Hollywood smile a leczenie ortodontyczne

Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne nie zawsze gwarantuje tak zwany hollywood smile. Proste zęby są konieczne do uzyskania pięknego uśmiechu, ale bywa tak, że po leczeniu ortodontycznym należy zęby wybielić i/lub założyć licówki lub korony. Ponadto można wykonać bonding, to znaczy nadbudowa zębów z kompozytu.

Mam piękny uśmiech i co dalej?

Jak wszystko, o co w życiu warto dbać, warto dbać również o piękny uśmiech. On nie jest nam dany raz na zawsze, piękny uśmiech jest wynikiem przede wszystkim dbałości pacjenta. W Dominodent uczymy najlepszych praktyk dbania o zęby, uczymy również tego, co należy robić, żeby efekt prostych zębów utrzymywał się wiele lat po zakończeniu leczenia.


Umów się na konsultację

+48 794 40 40 40